Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos XIX-oji tarptautinė konferencija

2015 m. birželio 10 - 12 d. Vilniuje, viešbutyje "Vilnius Grand Resort" įvyko XIX - oji tarptautinė Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos konferencija "Retransliavimo veikla: dabartis ir ateitis"


2015 m. birželio 10 d. 12 val. BNS konferencijų salėje, Vilniuje įvyko Spaudos konferencija „Kabelinės televizijos: Visuomenės informavimo įstatymas pataisytas, bet kaip bus įgyvendinamas?“. Joje dalyvavo LKTA prezidentė Vaiva Žukienė, LR radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas, Televizijos Ukraine Today vadovė Tetiana Pushnova, UAB „Balticum TV“ vadovas Virginijus Jurgelevičius, LKTA direktorius Juozas Jurelionis. Pranešimą spaudai skaitykite čia.


2015 m. birželio 11 d. konferencijoje buvo svarstomi klausimai, susiję su neteisėta retransliavimo veikla, jos teisiniu reglamentavimu, televizijos programų turinio monitoringu ir jo valdymu. Konferencijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės atstovai, retransliuotojų ir elektroninių ryšių operatorių veiklą reguliuojančių institucijų bei autorių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijų atstovai, Lietuvos, Estijos kabelinės televizijos, mikrobangų daugiakanalės televizijos ir IP TV tinklus eksploatuojančių įmonių atstovai, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Ukrainos ir kitų užsienio šalių TV programų transliuotojai bei specializuotos įrangos gamintojai, o taip pat giminingų Lietuvos ir užsienio asociacijų atstovai. Iš viso per 190 asmenų. Užsienio šalių transliuotojai pristatė naujas palydovinės TV programas ir planuojamas naujoves Lietuvoje jau retransliuojamose programose. Savo naujausius techninius sprendimus ir elektroninių ryšių tinklų įrangą pristatė Lietuvos, Latvijos ir Vokietijos gamintojai bei tiekėjai.   Konferencijos metu veikė paroda, kurioje konferencijos dalyviai pristatė Lietuvos rinkai siūlomus savo produktus: užsienio šalių TV programas ir įrangą elektroninių ryšių tinklams.   Konferencijos dalyviai, siekdami atkreipti Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės bei atsakingų institucijų dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria įmonės, teikiančios radijo ir televizijos programų retransliavimo bei transliavimo, interneto prieigos ir kitas elektroninių ryšių paslaugas bei kuo labiau sumažinti neteisėtos prieigos prie TV programų platinimo paslaugų sklaidą, priėmė rezoliuciją, su kuria susipažinti galima čia.


Konferencijos metu paminėtas Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos dvidešimtmetis, parodytas filmas apie LKTA, kurį galima peržiūrėti čia.

   


Konferencijos metu buvo perskaityti pranešimai:


1.  Retransliavimo rinka: įstatymo pataisų belaukiant. (Pranešėja Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė)

 2. Retransliavimo teisinio reglamentavimo perspektyvos (Pranešėja Ryšių reguliavimo tarnybos Teisės taikymo skyriaus vedėja Aridana Jurčiukonienė)

3. Retransliuotojo perduodama informacija vartotojui – kas ji? (Pranešėjas Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos direktorius Juozas  Jurelionis)

4. Užsienio trtansliuotojų TV programų turinio monitoringas ir valdymas (Pranešėjas Lietuvos tadijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas)

5. Kova su propoganda Ukrainoje (TV rinka) (Pranešėjas TV programos Ukraine Today atstovas Sergii Rudenko)

6. Tyrimas apie nelegalios TV programų platinimo veiklos paplitimą ir Lietuvos gyventojų toleranciją tokiai veiklai (Pranešėja TNS LT Media departamento projektų vadovė Lina Petraitienė)

7. Nelegalios TV programų platinimo veiklos teisinio užkardymo Lietuvoje problemos (Pranešėjas Advokatų kontoros Tark Grunte Sutkiene, partneris, advokatas  Gediminas Lisauskas)

8.  Piratavimas Ukrainoje - sustabdymo būdai (Pranešėjas IP Media Group atstovas  Viacheslav Vasylevskyi)


Specializuotos įrangos gamintojų prezentacijos:


UAB Selteka prezentacija „Interaktyvi televizija: ar mes pasiruošę revoliucijai?“, atstovas Giedrius Šteimantas, tel. +370 69973679, e.p.

WISI Communications prezentacija „Naujos WISI galinės stotys“, atstovas Vadim Mironov, tel. +371 22330511, e.p.  

 
Transliuotojų prezentacijos:


A+E Networks atstovaujamų programų prezentacija, atstovas Vladislavs Gurmans, tel. +371 29335572, e. p.

          History Channel video

 

Balticum Platinum video, atstovas Vladas Straupas, tel. +370 46 390727,

 

Fox International atstovaujamų programų prezentacija, atstovas Mantas Brašiškis,  e.p. Mantas.brasiskis@fox.com


Discovery Communications atstovaujamų programų prezentacija, atstovas Anton Korchemakha, tel. +380 44 498 5261, e.p. anton_korchemakha@discovery.com


ISG Media atstovaujamų programų prezentacija, atstovas Gilad Elazar, tel. +972 542026102, e.p.

 

Scripps Networiks atstovaujamų programų prezentacija, video, atstovė Ana Teslina, tel. +44 (0) 7920272910, e.p.

          Fine Living Network video 1, video 2

          Food Network Travel Channel video 1, video 2

          Travel Channel video

 

Universal Distribution atstovaujamų programų prezentacija, atstovė Svetlana Kustarova, tel. +7 495 9333657 e.p.

          AMC video

          BBC World video

          Bolywood HD video

          Deutsche Welle prezentacija, video, atstovas Evgenia Kazakov

          English Club TV video

          Fashion One video

          France 24 video

          Gulli video

          MGM HD video

          Telekanal Deda Moroza video

          Tiji video

          TV5 video

 

Wide Media atstovaujamų programų video, atstovas Risto Rosimannus, tel. +372 6999599, e.p.

 

Viasat atstovaujamų programų prezentacija, video, atstovė Gintarė Jakaitytė, tel. +370 60000033, e.p.

Atgal