Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos XVIII-oji tarptautinė konferencija

2014 m. birželio 11-13 dienomis Vilniuje, viešbutyje "Le Meridien Villon Ressort" įvyko Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos XVIII-oji tarptautinė konferencija "Tradicijos ir inovacijos įžengus į skaitmeninį amžių".

2014 m. birželio 11 d. 11 val. BNS konferencijų salėje, Vilniuje įvyko Spaudos konferencija „Kabelinės televizijos: darbas informacinio karo sąlygomis“. Joje dalyvavo LKTA prezidentė Vaiva Žukienė, LKTA direktorius Juozas Jurelionis, UAB „Cgates“ generalinis direktorius Paulius Dambrauskas, Lietuvos telekomunikacijų asociacijos prezidentas, UAB „Init“ generalinis direktorius Paulius Živatkauskas. Spaudos konferencijoje buvo pristatyta kabelinės televizijos operatorių pozicija informaciniame kare, kurio epicentre yra atsidūrusi ir Lietuva (dėl sprendimo laikinai nutraukti NTV Mir ir RTR Planeta programų transliacijas), bei pasiūlytos priemonės, efektyvesnės už dabartinius dalinius valstybės sprendimus. Pranešimą spaudai skaitykite čia.

Akimirkas iš spaudos konferencijos galima pažiūrėti čia .

2014 m. birželio 12 d. konferencijoje buvo svarstomi klausimai, susiję su televizijos programų retransliavimo ir iš dalies transliavimo teisinio reglamentavimo keitimo būtinybe, kuris šiuo metu, manytina, neatitinka Europos Sąjungos teisės ir praktinių veiklos šiame sektoriuje vykdymo realijų. Galimam Lietuvos Respublikoje galiojančio retransliavimo teisinio reguliavimo nesuderinamumui su Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (toliau – ESTT) prejudiciniais sprendimais 2013-11-07 byloje C-518/11 bei 2014-04-30 byloje C-475/12 pritaria ir Europos teisės departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos.

Konferencijoje dalyvavo LKTA nariai, Kultūros ir Susisiekimo ministerijų, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, Lietuvos ir užsienio šalių transliuotojų ir aparatūros gamintojų atstovai bei giminingų Lenkijos, Latvijos ir Estijos asociacijų atstovai. Iš viso per 200 asmenų.

Konferencijos nuotraukas galima pažiūrėti čia.

Užsienio šalių transliuotojai pristatė naujas palydovinės TV programas ir planuojamas naujoves Lietuvoje jau retransliuojamose programose. Savo naujausius techninius sprendimus ir elektroninių ryšių tinklų įrangą pristatė Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Latvijos, Suomijos, Rusijos, Šveicarijos gamintojai bei tiekėjai.

Konferencijos metu veikė paroda, kurioje konferencijos dalyviai pristatė Lietuvos rinkai siūlomus savo produktus: užsienio šalių TV programas ir įrangą elektroninių ryšių tinklams.

Parodos nuotraukas galima pažiūrėti čia.

Konferencijos dalyviai, siekdami atkreipti Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės bei atsakingų institucijų dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria įmonės, teikiančios radijo ir televizijos programų retransliavimo bei transliavimo, interneto prieigos ir kitas elektroninių ryšių paslaugas, priėmė rezoliuciją, su kuria susipažinti galima čia. Ši rezoliucija buvo pateikta LR Vyriausybei ir institucijoms reguliuojančioms retransliavimo veiklą.


Konferencijos metu buvo perskaityti pranešimai:

1. TV programų paketų platinimo paslaugų teisinio reguliavimo problematika (Pranešėjas LKTA direktorius Juozas Jurelionis)

2. Informacinės visuomenės paslaugų reguliavimas ES ir Lietuvos Respublikoje (Pranešėjas Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Teisės ir personalo skyriaus vyriausiasis specialistasViktoras Kamarevcevas)

3. Televizijos turinys Lietuvoje: verslo galimybės ir teisinio reguliavimo ypatumai (Pranešėjas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininko pavaduotojas Jonas Korenka)

4. Turinio perdavimas elektroninių ryšių tinklais. (Pranešėja Ryšių reguliavimo tarnybos l. e. p. Strategijos departamento direktorė Medeina Augustinavičienė)

5. Kabelinės TV paslaugų teikimo teisiniai aspektai (Pranešėjas Starman AS atstovas Indrek Ild)

6. Aktualūs elektroninių ryšių ir paslaugų reguliavimo klausimai Latvijoje (Pranešėjas ESKA valdybos narys Andrejs Chemodanovs)

7. Žiniasklaidos rinkos Lenkijoje. Tarp teisinio reglamentavimo ir nūdienos aktualijų (Pranešėjas PIKE valdybos narys Jozef Kot)

8. Esminiai LKTA pasiūlymai dėl retransliavimo teisinio reguliavimo tobulinimo (Pranešėja LKTA prezidentė Vaiva Žukienė)

9. Retransliavimo veiklos teisėtumo aspektai (Pranešėjas Baltic Legal Solutions Lietuva avokatų profesinės bendrijos advokatas Darius Miniotas)

Atgal