Pokalbis apie kabelinę televiziją Lietuvos universitetų moterų asociacijoje

2017-01-24

2017 m. sausio 21 dieną, šeštadienį, Lietuvos universitetų moterų asociacijos (LUMA) kvietimu Lietuvos kabelinės  televizijos  asociacijos (LKTA) atstovai dalyvavo tradiciniame LUMA renginyje.


LUMA nariai pageidavo susipažinti su kabelinės televizijos (KTV) specifika, jos problemomis  bei suprasti tą teisinę aplinką, kurioje šis verslas vykdomas ir nuo ko priklauso mokamos televizijos paslaugų teikėjų sprendimai, kurie daro įtaką vartotojams teikiamų paslaugų kokybei. Plačiau sužinoti apie naujų technologijų įtaką KTV verslui ir susipažinti su žurnalistų, viešosios informacijos rengėjų bei skleidėjų veiklos etikos klausimais.


LKTA atstovai: V.Žukienė,  J.Jurelionis ir M.Daukantas – supažindino auditoriją su teisiniu transliavimo reglamentavimu Europos Sąjungoje bei atskleidė priežastis, kodėl dauguma Rusijos transliuotojų siekia priklausyti kurios nors Europos Sąjungos valstybės jurisdikcijai.  Papasakojo apie KTV paslaugos teisinį reglamentavimą Lietuvoje ir apie tai, kad mokamos televizijos paslaugų teikėjai (oficialiai vadinami retransliuotojais)  savo tinklais perduoda transliuotojų sukurtas ir pačių transliuotojų visuomenei skleidžiamas (transliuojamas) televizijos (TV) programas, už kurias redakcinė atsakomybė tenka patiems transliuotojams.  Paaiškino, kaip parenkamos TV programos, kaip dabar formuojami jų paketai ir, kad ateityje visi mokamos televizijos abonentai galės patys susiformuoti ir individualų, jų poreikius atitinkantį TV programų paketą.  Praktiškai parodė, kaip plečiasi žiūrovo galimybės žiūrėti TV programas tobulėjant technologijoms ir paaiškino, kuo nelegali mokamos televizijos paslauga skiriasi nuo legaliai teikiamos. V.Žukienė pristatė Visuomenės informavimo etikos komisiją, papasakojo apie svarbiausius Komisijos veiklos aspektus, pateikė konkrečius etikos pažeidimo atvejus ir paaiškino Etikos komisijos sprendimus.

Reiklūs klausytojai uždavė nemažai klausimų, teikė siūlymus, kaip spręsti vieną ar kitą problemą. LUMA narių nuomone, LKTA  galėtų daugiau bendradarbiauti su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis sprendžiant klausimus, kurie aktualūs ne tik profesionaliajai bendruomenei. LUMA ir LKTA susitarė ir ateityje pratęsti abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą.

LKTA inf.

Atgal