Konferencija "Telco Trends 2016"

2016-08-22

Rugpjūčio 17-19 dienomis Jūrmaloje (Latvija) vyko tarptautinė konferencija "Telco Trends 2016". Tai – jau šeštoji konferencija, sukviečianti telekomunikacijų verslo atstovus iš įvairių šalių. 


Šiemet konferencijoje dalyvavo svečiai iš Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Rusijos ir kitų šalių. Konferencijoje daugiausia dėmesio skirta pačioms svarbiausioms verslo problemoms: vieninga skaitmeninė rinka, nepageidaujamos informacijos ribojimas ir šių draudimų įtaka verslui, Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos keitimas, kovos su nelegaliu turinio platinimu metodai ir pan. Diskusijose dalyvavo Latvijos valstybinių institucijų, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai.


 LKTA konferencijoje atstovavo Vaiva Žukienė ir Marius Daukantas. Buvo perskaityti pranešimai: "Lietuvos telekomunikacijų rinkos kryptys" ir "Turinio platinimo ribojimas, Lietuvos patirtis", sukėlę didelį susidomėjimą ir diskusijas tarp renginio dalyvių.


V.Žukienė taip pat dalyvavo diskusijoje apie nelegalios mokamos televizijos platinimą ir  galimybes bei metodus efektyviai su šia neteisėta veikla kovoti.  Forume pasisakė Latvijos, Ukrainos atstovai, pateikę ne tik esamą padėtį, kiek nesumokama mokesčių valstybei bei atlyginimo autoriams dėl neteisėtos veiklos,  bet ir pasiūlę įvairius būdus, kaip sumažinti nelegalios TV sklaidą, apginti teisėtus rinkos dalyvių lūkesčius.


LKTA atstovai renginio metu susitiko su programų transliuotojais, kolegomis iš kitų asociacijų, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

LKTA inf.Atgal